shortcut to content

Minnesota State University, Mankato

Minnesota State University, Mankato
Page address: http://www.mnsu.edu/hr/erc/events/qcc/
2013 Quarter Century Club Members
As of 12/31/13
First Name Last Name Department
Paul Allan Intercollegiate Athletics               
Jerald Anderson Information and Technology Services     
William Anderson Social Work                             
Robert Arndt Vehicles
Cyrus Azarbod Computer and Information Sciences       
Donna Ballman Management                              
John Banschbach English                                 
Joel Baumann Information and Technology Services     
Deborah Beal Registrar's Office                      
Denis Becker Science, Engineering & Tech., College of
Trudy Bement PALS                     
Diane Berge Admissions                              
Kathleen Bill Intercollegiate Athletics               
Jilane Binstock Human Performance                       
Stephen Bohnenblust Health Science                          
Beverly Boyd Social Work                             
Daniel Briese Physical Plant                          
Terri Brown Dental Hygiene                          
Rodney Bruce PALS                
Julie Bruggeman Information and Technology Services     
Steve Buechler Sociology & Corrections                 
Donna Casella English                                 
John Caven Elec. & Comp. Engineering & Technology  
Ashok Chowdhury Economics                               
Kellian Clink Library Services                        
Cathy Colby Information and Technology Services     
Gail Connelly Printing and Photocopying Services      
Betty Consoer Student Health Services
Bradley Cords Physical Plant                          
George Corey Upward Bound                            
Lee Cornell Computer and Information Sciences       
Diane Coursol Counseling and Student Personnel        
David Cowan Facilities Services        
Melvin Crane Building Services    
Melva Dahl Physical Plant                          
Theresa Dickey World Language & Cultures
Barbara Dobie Counseling Center
Linda Duckett Music                                   
Suzanne Dugan Security                                
Margaret Durkee Biological Sciences                     
William Dyer English                                 
Susan Edstrom Security                                
Sandra Eggenberger Nursing, School of                      
Carol Endres Student Affairs                         
Sharon Evans Arts and Humanities, College of         
Michael Fagin Ethnic Studies                          
Thomas Feder Physical Plant                          
Anthony Filipovitch Urban and Regional Studies Institute    
Cindy Flitter Physics & Astronomy                     
Karen Fluegge Registrar's Office                      
Anthony Francour Facilities Management                   
Rebecca Fritz Speech, Hearing and Rehabilitation Serv.
John Gappa Physical Plant                          
Brenda Garbers Career Development Center  
Arlene Glaser Registrar's Office                      
Janet Gostonczik Special Education Department
Diane Graham Sociology & Corrections                 
Rebecca Gunderman Social & Behavioral Science, College of 
Abo-El-Yazeed Habib Accounting and Business Law             
Cheryl Haefner Business Services                       
Mark Hall Marketing & International Business      
Chester Halvorson Physical Plant                          
Diane Hamilton Student Financial Services
Margaretta Handke History                                 
Francis Hannick Mathematics & Statistics                
Cynthia Hanson Strategic BU, ED and Regional Partnershp
Patricia Harrington Field and International Experience
M Anaam Hashmi Marketing & International Business      
Julia Hebenstreit Nursing, School of                      
Laura Henry Registrar's Office                      
Donna Hensel Facilities Services        
Mark Hensel Physical Plant                          
Penny Herickhoff Accounting and Business Law             
Margaret Hesser Student Support Services                
Cynthia Hobbs Intercollegiate Athletics               
Kristen Hobday Library Services                        
Georgia Holmes Accounting and Business Law             
Daniel Houlihan Psychology                              
Han-Way Huang Elec. & Comp. Engineering & Technology  
John Humphrey Philosophy                              
Jasper Hunt Educational Leadership                  
Paul Hustoles Theatre and Dance                       
Colleen Isaacs Human Resources                         
Georgia Jackson Building Services    
Joann Jaqua University Development                  
Peter Jarnstrom Library Services                        
Dennis Javens Physical Plant                          
Clark Johnson Social & Behavioral Science, College of 
James Johnson Art                                     
Joyce Johnson Residential Life                        
Joy Joyner Recreation, Parks and Leisure Services  
Janine Juberian Building Services    
Jon Kalinowski Management                              
Rajiv Kapadia Elec. & Comp. Engineering & Technology  
Steven Kaus Physical Plant                          
Barbara Keating Sociology & Corrections                 
Julie Kerr-Berry Theatre and Dance                       
Muhammad Khaliq Elec. & Comp. Engineering & Technology  
Steven Kipp Physics & Astronomy                     
Amy Kopachek Student Financial Services
Bernard Kozitza Physical Plant                          
Rosemary Krawczyk Psychology                              
Joseph Kunkel Government
Lee Ann Larson Library Services                        
Bonnie Lee Student Activities
Lola Lemcke Library Services                        
Richard Liebendorfer Philosophy                              
Pamela Lillis Residential Life                        
Sandra Loerts Student Financial Services
Judith Luebke Health Science                          
Bonnie Lundgren Student Health Services
Nancy MacKenzie English                                 
Matthew Malterer Information and Technology Services     
Gregg Marg Biological Sciences                     
Lori Marti Student Health Services
David McCarl Theatre and Dance                       
Roberta McFall Science, Engineering & Tech., College of
Nancy McLoone Nursing, School of                      
Steven Mercurio Biological Sciences                     
Lori Meyer Intercollegiate Athletics               
Howard Miller Management                              
David Morano Art                                     
Ellen Mrja Mass Media                    
Marge Murray-Davis Health Science                          
Delores Nolan PALS
Kristine Norland Career Development Center  
William Oliver Building Services    
Judy Olson-Passer Social & Behavioral Science, College of 
Gail Orcutt Education, College of                   
Kent Paulson Building Services    
Michael Peters Physics & Astronomy                     
Hanh Huy Phan Ethnic Studies                          
Shirley Piepho Student Union                           
Gary Plym Building Services    
Maureen Prenn Eductnl Studies: Elem & Early Childhood 
Bertha Proctor Biological Sciences                     
Karen Purrington Sociology & Corrections                 
Bruce Raps Business Services                       
James Rauchman Building Services    
Guynel Reid Eductnl Studies: K-12 & Secondary Pgrms 
David Reinen Registrar's Office                      
Joan Reinen Information and Technology Services     
Steven Reuter Eductnl Studies: Elem & Early Childhood 
Linda Richter PALS                     
James Rife Chemistry & Geology                     
Richard Robbins English                                 
James Robertson Sociology & Corrections                 
Joan Roca Library Services                        
Stewart Ross Center for Excellence in Tchg & Learning
Marshel Rossow Mass Media                    
Garold Rushing Human Performance                       
Jill Ryan School-Univ Partnership, Center for     
Theresa Salerno Chemistry & Geology                     
Bradley Salzwedel Physical Plant                          
Susan Schilling Computer and Information Sciences       
Joleen Schirmers Campus Hub
James Schramski Cashiers Office
Mike Schueneman Physical Plant                          
Wendy Schuller Human Resources                         
Paul Schumann Management                              
Rebecca Schwartzkopf Library Services                        
Carol Seifert Psychology                              
Roger Severns Finance                                 
Ved Sharma Economics                               
Roger Sheffer English                                 
Dooyoung Shin Management                              
Robert Simonson Economics                               
Carol Skorr Eductnl Studies: Elem & Early Childhood 
Brenda Skramstad Student Health Services
Kevin Smasal Physical Plant                          
Miles Smayling Management                              
Harry Solo English                                 
Kathleen Steiner Communication Studies
Margaret Stoltzman Elec. & Comp. Engineering & Technology  
Lu Ann Struck Human Resources                         
Jane Tastad Reporter                                
Harold Thiewes Finance                                 
Nancy Thomas Dental Hygiene                          
Chia Tung Mathematics & Statistics                
Norleen Turensky Information and Technology Services     
Cynthia Veldhuisen Gender & Women's Studies
Jacqueline Vieceli Government
Katherine Voight Biological Sciences                     
William Wagner Sociology & Corrections                 
Dwight Wallin Receiving and Delivery Services         
Helen Walters Facilities Services        
Margaret Warning Building Services    
Charles Waters Mathematics & Statistics                
Beth Weisbecker Theatre and Dance                       
Helen Wenner Business Services                       
Paul Wetzel Physical Plant                          
Sharon Wetzel Music                                   
Richard Wheeler Residential Life                        
Jean Willaert Auto & Manufacturing Engineering Tech   
Merle Wilmes Receiving and Delivery Services         
Linda Winans Aviation         
Bradley Wobbrock Physical Plant                          
Melva Wojahn Accounting and Business Law             
Dorothy Wrigley Biological Sciences                     
Hai-Sheng Wu Physics & Astronomy                     
Patricia Young Nursing, School of                      
David Ziesmer Printing and Photocopying Services